קרב מגע | קורס קרב מגע | לימודי קרב מגע | קרב מגע לילדים | קרב מגע לבוגרים | קרב מגע למבוגרים | קרב מגע ישראלי | לימוד קרב מגע | קרב מגע הגנה עצמית

רקע אחורי קרב מגע

פרטי התקשרות:

דוא”ל: info@ikma.co.il
שחר יזרעאלי: 054-4819081
אלעד ביננפלד: 054-6446495

מלא פרטים:

מפת הגעה:

alt
 

KMA מאמרים

מאמרים >>

לצערנו, האלימות בארץ איננה דועכת אלא רק גוברת עם הזמן, החיים בפחד לצד סכנת האלימות שנמצאת מעבר לכל פינה, גורמים לאנשים רבים לחשוש בעודם הולכים לעבודה, בעודם יוצאים לבלות ואפילו כאשר רוצים הם לטייל ברחוב עם הכלב.

אם בעבר אנשים היו צריכים במשך שנים ללמוד אומנויות לחימה שונות על מנת להרגיש בטוחים, הרי שכיום קיימת אפשרות הרבה יותר קצרה וקלה. שיטה זו עונה לשם "קרב מגע ". מדובר על שיטה שפותחה, בעיקרה, על ידי צה"ל ולאחר מכן אומצה על ידי צבאות רבים ברחבי העולם.

הגנה עצמית – מידע נוסף

אנשים רבים הפונים אל תחום לימודי קרב מגע חושבים שהתחום הנ"ל הוא ענף ספורט לכל דבר. חשוב להבין שהדבר איננו נכון. ליתר דיוק – קרב המגע היא שיטה המקנה מיומנויות לאדם אשר מעוניין, בסופו של דבר, לדעת כיצד להגן על עצמו במצבים יומיומיים.

ניתן למצוא אנשים רבים התוהים בינם לבין עצמם מה שיטת ההגנה העצמית יכולה, אם בכלל, לעזור להם. ראשית כל, חשוב לציין שללא שום צל של ספק, השיטה יכולה להועיל מאוד לאנשים הזקוקים לפתח את מיומנויות הלחימה שלהם ורוצים להרגיש בטוחים יותר. השיטה נשענת על מספר שיטות לחימה, כגון: קרטה, היאבקות, איגרוף וכן הלאה.

המשתתפים בקורס ההגנה העצמית מתרגלים כל מיני סיטואציות אליהן הם יכולים להיקלע בחיי היומיום, כמו לדוגמא: חניקה, חביקה, מכות בידיים או ברגליים. מעבר לכך, מתרגלים התלמידים גם סיטואציות בהן הם נמצאים תחת התקפות חמושות כנגד אלות, מקלות, איומים באקדח או סכין ומצבים נוספים מהסוג הנ"ל.

נקודות נוספות

נקודות נוספות הנלמדות בחוג קרב המגע עוסקות במצבים בהם מדובר על מספר תוקפים על אדם אחד. מעבר לכך, במהלך החוג מתרגלים התלמידים תנוחות שונות וכיצד ניתן להילחץ מהן, כיצד להתמודד עם תנאי שטח משתנים וכן הלאה. חשוב להבין ששיטת קרב המגע איננה נשענת על כוח, אלא על נקודות תורפה. בנוסף להתמודדויות עם הסכנות היומיומיות אימוני קרב מגע מכניסים את המתאמן לכושר גופני מעולה כמו מאמן כושר אישי. 

קרב המגע – שיטה שמתאימה לכולם

שיטת קרב המגע היא שיטה בעלת יתרון נוסף הנחשב משמעותי והוא: כל אחד ואחת יכולים לפנות אל הקורס הנ"ל וללמוד אותו. ניתן למצוא קורסים אשר מיועדים לאוכלוסיות ספציפיות, כמו לדוגמא: אנשים בגיל הזהב, נשים, נערות, נערים, ילדים (מעל גיל חמש), מאבטחים, גברים וכדומה. חשוב לבדוק שהמקום בו בוחרים ללמוד הוא מקום מקצועי עם וותק וניסיון ולא פחות חשוב מכך – מקום עם מדריכים סובלניים ומנוסים בתחום.

 

חזרה