קרב מגע | קורס קרב מגע | לימודי קרב מגע | קרב מגע לילדים | קרב מגע לבוגרים | קרב מגע למבוגרים | קרב מגע ישראלי | לימוד קרב מגע | קרב מגע הגנה עצמית

רקע אחורי קרב מגע

פרטי התקשרות:

דוא”ל: info@ikma.co.il
שחר יזרעאלי: 054-4819081
אלעד ביננפלד: 054-6446495

מלא פרטים:

מפת הגעה:

alt
 

KMA מאמרים

מאמרים >>

בשנים האחרונות מדינת ישראל נקלעת לבעיה כאשר מדד האלימות בארץ נמצא במגמת עלייה. על פי הסטטיסטיקה האלימות מדינת ישראל מדורגת "במקום טוב באמצע". משרד הביטחון מדווח שבכל שנה נרצחים עקב נסיבות אלימות כ- 130 בני אדם וישנם כמעל 25,000 מקרים שמדווחים למשטרת ישראל על אירועים אלימים.

תחושת חוסר הביטחון נמצאת כעת מעבר לכל פינה והדבר ללא שום ספק מורגש. האלימות הבלתי נסבלת במועדונים, הפחד לבקש מחבורת ילדים להנמיך את המוזיקה הרועשת בשעות הלילה המאוחרות וכמובן, הבנות המרגישות את הצורך ללכת בחברתו של גבר כאשר הן חוזרות מבילוי בשעה מאוחרת בלילה. אז כיצד ניתן להרגיש מעט יותר בטוחים? זוהי שאלה בה עוסקים אנשים רבים.

קרב מגע – להחזיר את תחושת הביטחון לחיינו

תחושת ביטחון היא תחושה שלא תסולא מפז. חשוב להבהיר שחוג מסוג חוג קרב מגע איננו מגיע במטרה על מנת לגרום לאנשים לא לפחד להתחיל קרב, ההפך הוא הנכון. שיטת קרב המגע אינה מעודדת אלימות ולמעשה, היא מדגישה שזהו המוצא האחרון. עם זאת, השיטה שמה דגש על שיטות הגנה עצמית ותקיפה במצבים שפשוט "אין ברירה אחרת".

חוג הגנה עצמית פתוח לרווחה לתלמידים רבים, החל מילדים מגיל חמש ועד למבוגרים הנמצאים בשלב השלישי של חייהם. במסגרת הלימודים המשתתפים יכירו שיטות הגנה חדשות, כיצד להתמודד במצבי שטח שונים, כיצד להשתחרר מחניקות. כיצד להדגיש את היתרונות שלנו בעת קרב וכמובן כיצד להתמודד אל מול מצבים אלימים במיוחד, כגון: התמודדות מול נשק חם, סכינים, מקלות וכדומה.

קרב חופשי

בדרך כלל כאשר רוצים ללמוד אומנות לחימה (מכל סוג שהיא) מדובר על הליך שיכול לקחת שנים על גבי שנים (שנים שלרבים מאיתנו פשוט אין). קרב המגע מאפשר לתלמידיו ללמוד את השיטה במהירות וכן מאפשר להם ליישם אותה תוך זמן קצר. מעבר לעובדה שמדובר על כושר נהדר, שיטה שמצליחה לעלות את הביטחון העצמי, מדובר על שיטה שפשוט יכולה להציל חיים.

חשוב לזכור שכיום לא רק מבוגרים נחשפים לבריונות בכל מקום אלא גם ילדים נאלצים להתמודד עם האלימות הגועשת בקרב חברתנו ולכן חשוב לשלוח אותם גם אל חוג מהסוג הנ"ל, כך יוכלו לדעת כיצד להגן על עצמם בעת הצורך. חשוב לזכור שקיימים מקומות רבים אשר מלמדים את השיטה אך יש לבחור במקום שיש לו לא רק ניסיון וותק בתחום (לצד התעודות הנדרשות כמובן) אלא שיש לו גישה לתלמידים, כך שתלמידי המקום יוכלו להרגיש מספיק בנוח ללמוד את השיטה על הצד הטוב ביותר. 

חזרה