קרב מגע | קורס קרב מגע | לימודי קרב מגע | קרב מגע לילדים | קרב מגע לבוגרים | קרב מגע למבוגרים | קרב מגע ישראלי | לימוד קרב מגע | קרב מגע הגנה עצמית

רקע אחורי קרב מגע

פרטי התקשרות:

דוא”ל: info@ikma.co.il
שחר יזרעאלי: 054-4819081
אלעד ביננפלד: 054-6446495

מלא פרטים:

מפת הגעה:

alt
 

KMA מאמרים

מאמרים >>

 

בכל שנה בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ובערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בזמן שכולנו יושבים על ספות זולות הורים שואלים את אותה השאלה בדיוק, "האם יש אימון קרב מגע היום?".
ולכן הורים יקרים, לכבוד הוא לי סוף סוף לענות על שאלה זו עם סיפור קצר אשר גם אולי יעזור לכל מי שיקרא מאמר זה להבין את נקודת המבט ממנה אנו מסתכלים על הערכים והמסורת של השיטה.
אז למי שלא יודע, קרב מגע נולד בגולה. ליתר דיוק בעיר ברטיסלאבה שנמצאת במדינה צ'כוסלובקיה (לפני שפורקה לשתי מדינות נפרדות צ'כיה וסלובקיה של ימינו). מפתחה של השיטה היה אדם דגול אשר ענה לשם "אימי שדה אור ליכטנפלד". מכיוון שזאת הייתה עיר הולדתו של אימי, כמו כל יהודי בשנות ה-30, גם הוא הרגיש ואף חווה על בשרו את שנאה, הניכור וההשפלה שחוו כל היהודים בזמן שהאנטישמיות הגואה החלה לדכא ולהשמיד את בני עמנו.
 
אחד בדורו
 
אימי היה בזמנו שם דבר באירופה לאחר שזכה מספר פעמים בתארים אלוף אירופה בהיאבקות וגם באליפות אירופה באגרוף. עקב ניסיונו הרב בספורט החליט לפתח שיטה בשם "קרב פנים אל פנים" או בקיצור קפ"פ,  ( מה שהיום נקרא קרב מגע ) שיטה זו פותחה לצורך לחימה ביריב חמוש או לא חמוש, דרך הקרב מגע לימד אימי הגנה מפני כלי נשק כגון : סכין, מקל, אקדח ועוד וכל זאת היה ניתן לנטרל בעזרת ידיים חשופות.
חבריו של אימי עד מהרה רכשו את מיומנויות הלחימה הללו, ואף הצליחו להחזיר מלחמה אל מול האנטישמים הפורעים ביהודים. שמו של אימי הלך לפניו וסיפורי הגבורה שלו עשו להם כנפיים ונחשבו לאגדות עוד בעודו בחיים.
 
אז אם כך הורים יקרים, תשובתי אליכם היא: מבחינתי "לוותר" ביום שכזה על אימון קרב מגע, משמע להפסיד בקרב בגולה! אני מאמין ומרגיש שעבודתי כמדריך קרב מגע היא סוג של שליחות, פטריוטיזם, סוג של משואה קטנה אותה אני מדליק כל פעם שאני עולה על המזרון להדריך – במיוחד בימים כמו יום הזיכרון לשואה ולגבורה או ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. עצם קיומו של האימון הוא איננו התרסה, אלא סוג של גאווה אישית, לאומית, ערכית עם אמירה אחת ברורה: "עם ישראל חי".
 
חזרה